Laktasyon Polikliniği

ANNE SÜTÜ İLE BESLENME HER BEBEĞİN EN DOĞAL HAKKIDIR.
Osmaniye Devlet  Hastanesi  2006 yılından itibaren ‘’Bebek Dostu Hastane‘’ ünvanı ile hizmet vermektedir.Laktasyon Polikliniğimizde (Emzirme Destek Birimi) hafta içi her gün 08:00-16:00 saatleri arasında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.
Laktasyon  Polikliniğimizin amacı, annelerin anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendirilmesi ,bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü verilerek ,emzirmenin uygun tamamlayıcı beslenmeyle birlikte 2 yaş ve ötesine kadar sürdürülmesinin sağlanması , bu süreçte annelerin desteklenmesi ile birlikte sağlıklı bireyler, sağlıklı aileler ve sağlıklı bir toplum oluşmasına katkıda bulunmaktır.
Anne ve bebekler hekimlerimiz tarafından muayene edilerek polikliniğimize yönlendirilebildikleri gibi, aileler direkt olarak da başvurabilmektedir.

Polikliniğimizde vermiş olduğumuz danışmanlık hizmetlerimiz;
Emzirmenin anne ve bebeğe faydaları ile ilgili bilgilendirmeler,
Etkin ve doğru emzirme yöntemleri konusunda desteklenmesi,
İşe başlayan annelere, emzirmenin devamlılığını sağlamak için süt sağma yöntemleri ve saklama koşulları konusunda bilgilendirmelerin yapılması,
Meme reddi konusunda gerekli desteğin sağlanması,
Meme ve meme başı problemi olan annelere destek olunması (meme apsesi, mastit, tıkalı kanal, meme başı çatlağı,içe çökük meme vb.)
Emzirmeye herhangi bir sebepten ara vermiş, tekrar emzirmek isteyen annelere gereken desteğin sağlanması(relaktasyon),
Sütünün yetmediğini düşünen annelere destek olunması(doğru emzirme teknikleri ile)
Evlat edinilmiş ve bebeğini emzirmek isteyen annelere emzirmenin başlatılması ve devamı gibi pek çok konuda anne ve bebeklerimize destek olmaktayız.

Emzirme danışmanı olarak görev yapan Zübeyde UÇAR,Nuray DORUK,Şifa ENİŞTE  tarafından verilen bu hizmetlerden polikliniğimize  başvurarak faydalanabilirsiniz.

Laktasyon  Polikliniği 
C blok 1. kat Kadın Hastalıkları ve Doğum  Poliklinikleri Karşısı Gebe Okulu içerisinden ulaşabilirsiniz.
Tel: 0328 816 84 04
Dahili:4076/4091/3029