OSMANİYE Devlet Hastanesi Yemekhanesindeki Atık Ekmekler, Sokak Hayvanlarına Mama Olacak..
11 Kasım 2019

OSMANİYE Devlet Hastanesi yemekhanesindeki atık ekmekler, sokak hayvanlarına mama olacak. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali Laçinbala ve Başhekimi Op. Dr. Tamer Gülsür arasında imza altına alınan protokol kapsamında, belirli aralıklarla alınacak olan atık unlu mamuller, kent merkezindeki besleme noktalarında sokak hayvanları için bırakılacak.
Veteriner Hekim Ali Laçinbala, "Korkut Ata Gençlik, Spor ve Doğa Derneği ile birlikte başlatmış olduğumuz "Taze Bayatlar" kampanyası kapsamında yılda 6 ton unlu mamul ve 3 ton et ve et ürünlerini tedarik ediyoruz. Derneğin bilim evinde mamaya dönüştürdüğümüz bu ürünlerle her yıl 150 köpek, 100 civarındaki kedi aç uyumuyor. 5 yıldır sahipsiz sokak hayvanları için yaptığımız taze bayatlar programına Devlet Hastane'mizin de yerini alması projemizin sürdürebilir ve güvenilir olduğunu kamuoyuna tekrar ispatlamış oldu." dedi.
Başhekim Tamer Gülsür ise her geçen gün yanlış veya programsız uygulamalardan dolayı tonlarca gıdanın çöpe atıldığını belirterek, "Dünyamızı korumaya yönelik bütün uygulamalara kapımız sonuna kadar açık''  • 1.jpg
  • 2.jpg