TÜRK MÜHENDİSLER TARAFINDAN ÜRETİLMİŞ SOLUNUM CİHAZLARI TESLİM EDİLDİ...
15 Aralık 2020

Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde Türk Mühendisler tarafından üretilmiş olan Biosis marka 20 adet Ventilatör (Solunum Cihazı) Müdürlüğümüze bağlı Osmaniye Devlet Hastanesine teslim edilmiştir.
Ventilatör (Solunum Cihazı); Alınan havayı akciğerlerin içine ve dışına taşıyarak, fiziksel olarak nefes alamayan veya yetersiz nefes alan bir hastaya nefes vermek için mekanik ventilasyon sağlayan bir makinedir.
Koronavirüs pandemisi başladığı günden bu yana tüm sağlık tesislerimizde her türlü ekipman desteği sağlanması için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz.
Pandemi döneminin başladığı günden bu yana Ülkemiz adına başarılı çalışmalar sonucunda en çok ihtiyaç duyduğumuz Ventilatör (Solunum Cihazı) daha önce ithal edilir iken şimdi Ülkemizdeki Yerli Firmalar tarafından üretilerek hizmete sunulmaktadır.
Osmaniye Devlet Hastanesine teslim edilen 20 adet Biosis Marka Ventilatör (Solunum Cihazı) hızlı bir şekilde Yoğun bakımlara kurulumu yapılarak hastalarımızın tedavisinde kullanılmaya başlayacaktır.
Desteklerinden dolayı başta Sağlık Bakanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Dr.Hasan ÖZNAVRUZ
İl Sağlık Müdürü  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg